Hydraulic seal UCI-70X85X11.40-PU94
Part number : UCI-70X85X11.40-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UCI-70X85X11.40-PU94  has an inner diameter of 70 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 11.4 mm. It is made of PU.
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    11.4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UCI
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
    1
Description