Hydraulic seal UBI-6X14X6.50-PU94
Part number : UBI-6X14X6.50-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UBI-6X14X6.50-PU94  has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 14 mm and a thickness of 6.5 mm. It is made of PU.
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    6.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UBI
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description