Tapered roller bearing 48Y130YM1
Part number : 48Y130YM1
GEN
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 48Y130YM1 Generic, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 48 mm and a thickness of 12 mm.
  21 parts in stock (14 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-22X42X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X42X7-NBR
Tapered roller bearing - 48Y-25YM GEN
TAPERED ROLLER BEARING 48Y-25YM
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    48  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    80  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description