Rod end SI SI40-T-K-DURBAL
Part number : SI40-T-K-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Si known as SI40-T-K-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 91 mm and a thickness of 49 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    91  MM
  • THICKNESS
    49  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    2400  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description