Rod end SA BEM14-20-502-DURBAL
Part number : BEM14-20-502-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as BEM14-20-502-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 36 mm and a thickness of 19 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SA - BEM14-20-501-DURBAL DURBAL
ROD END SA BEM14-20-501-DURBAL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    36  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    127  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description