Rod end PHS FPL-M12-10C-DUNLOP
Part number : FPL-M12-10C-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as FPL-M12-10C-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 30 mm and a thickness of 16 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6002-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6002-ZZ
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    108  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description