Rod end GEG GE50-LO-DURBAL
Part number : GE50-LO-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Geg known as GE50-LO-DURBAL DURBAL has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 75 mm and a thickness of 28 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-68 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-68
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • TYPE
    GEG
  • WEIGHT
    560  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description