Rod end GE GEH50-ES-2LS-SKF
Part number : GEH50-ES-2LS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GEH50-ES-2LS-SKF SKF has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 90 mm and a thickness of 56 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE50GS-2RS-IKO IKO
Waterproof
ROD END GE GE50GS-2RS-IKO
TECHNICAL DATA
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    56  MM
  • WEIGHT
    1385  G
  • LUBRICATION
    with
Description