Rod end GE GE50-FW-2RS-A-INA
Part number : GE50-FW-2RS-A-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GE50-FW-2RS-A-INA INA has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 90 mm and a thickness of 56 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock washer - MB10-INOX GEN
LOCK WASHER MB10-INOX
50 50
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    56  MM
  • WEIGHT
    1404  G
  • LUBRICATION
    without
  • DYNAMIC LOAD
    691  KN
  • STATIC LOAD
    1150  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description