Rod end GE GE45-UK-2RS
Part number : GE45-UK-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE45-UK-2RS Generic has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 68 mm and a thickness of 32 mm.
  6 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Replacement insert - UC204 GEN
REPLACEMENT INSERT UC204
Internal circlip - CIRCLIP-INT-68 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-68
Rod end GE - GE40UK-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE40UK-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    415  G
  • PACKAGING
    1
Description