Rod end GE GE40-SX-F7
Part number : GE40-SX-F7
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE40-SX-F7 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 68 mm and a thickness of 19 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end GE - GE40-SX-DUNLOP DUNLOP
ROD END GE GE40-SX-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    338  G
  • LUBRICATION
    NA
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description