Rod end GE GE30-TXE-2LS-SKF
Part number : GE30-TXE-2LS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE30-TXE-2LS-SKF SKF has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 47 mm and a thickness of 22 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2520-2RS-SKF SKF
Waterproof
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2520-2RS-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    139  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    176  KN
  • STATIC LOAD
    290  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description