Rod end GE GE120-ES-2RS
Part number : GE120-ES-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE120-ES-2RS Generic has an inside diameter of 120 mm, an outside diameter of 180 mm and a thickness of 85 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32012-X-QCL7C-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32012-X-QCL7C-SKF
Rod end GE - GE90-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE90-ES-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    85  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    8250  G
  • LUBRICATION
    NA
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description