Needle roller bearing TAF9011025-IKO
Part number : TAF9011025-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as TAF9011025-IKO IKO, has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 25 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-210X240X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-210X240X15-NBR
Bearing inner race - LRT809025-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRT809025-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    742  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description