Needle roller bearing RNAO35-45-13-INA
Part number : RNAO35-45-13-INA
INA
Description
The Needle Roller Bearing, known as RNAO35-45-13-INA INA, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 13 mm.
  25 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NA4904-SKF SKF
NEEDLE ROLLER BEARING NA4904-SKF
Bearing inner race - IR30-35-13 GEN
BEARING INNER RACE IR30-35-13
TECHNICAL DATA
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    56  G
  • PACKAGING
    1
Description