Needle roller bearing RNAO25-35-26-NTN
Part number : RNAO25-35-26-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as RNAO25-35-26-NTN NTN, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 26 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    26  MM
  • LIMITING SPEED
    18100  RPM
  • WEIGHT
    84  G
  • DYNAMIC LOAD
    21.9  KN
  • STATIC LOAD
    37  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description