Needle roller bearing 8Q-NK26X35X25-1-3AS-NTN
Part number : 8Q-NK26X35X25-1-3AS-NTN
NTN
Description
The Needle Roller Bearing, known as 8Q-NK26X35X25-1-3AS-NTN NTN, has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 25 mm.
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-28X44X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-28X44X7-NBR
Bearing inner race - IR35-42-23 GEN
BEARING INNER RACE IR35-42-23
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    26  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    73  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description