Needle roller bearing 12NQ2410A-JTEKT
Part number : 12NQ2410A-JTEKT
JTEKT
Description
The Needle Roller Bearing, known as 12NQ2410A-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 9.8 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 608-26-ZZ-ZEN ZEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 608-26-ZZ-ZEN
Hydraulic seal - US-65X75X6-7-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL US-65X75X6-7-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    9.8  MM
  • WEIGHT
    23  G
  • PACKAGING
    1
Description