Needle roller and cage assemblies K8-12-10-TN
Part number : K8-12-10-TN
GEN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K8-12-10-TN Generic, has an inner diameter of 8 mm, an outer diameter of 12 mm and a thickness of 10 mm.
  20 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-8 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-8
Rod end TSM - TSM16 GEN
ROD END TSM TSM16
Needle roller and cage assemblies - K8-12-10 GEN
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K8-12-10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description