Needle roller and cage assemblies K22-28-16-ZEN
Part number : K22-28-16-ZEN
ZEN
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K22-28-16-ZEN ZEN, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 16 mm.
  8 parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61803-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61803-2RS
Rotary shaft seal - OAS-25X40X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X40X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    17  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description