Axial needle roller AZK12015511-IKO
Part number : AZK12015511-IKO
IKO
Description
The Axial Needle Roller, known as AZK12015511-IKO IKO, has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 155 mm and a thickness of 11 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning roller bearing - 22210-CC-W33 GEN
SELF ALIGNING ROLLER BEARING 22210-CC-W33
Thrust washer - GS120155-IKO IKO
THRUST WASHER GS120155-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    155  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • WEIGHT
    630  G
  • PACKAGING
    1
Description