Deep groove ball bearing 6201-ZZ-13
Part number : 6201-ZZ-13
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6201-ZZ-13 from the brand Generic, has an inner diameter of 13 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 10 mm.
  22 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Loose needle - NRA-3X17.8-G2 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-3X17.8-G2
O-Ring seal - OR-31X2-FPM80 GEN
O-RING SEAL OR-31X2-FPM80
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    13  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • SEALING
    Shield on both sides
  • WEIGHT
    36  G
  • PACKAGING
    1
Description