Deep groove ball bearing 35BG5222-2DL-NACHI
Part number : 35BG5222-2DL-NACHI
NACHI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 35BG5222-2DL-NACHI from the brand NACHI, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 22 mm.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-35X72X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-35X72X10-NBR
Deep groove ball bearing - 30BG05S2G-2DS-NACHI NACHI
DEEP GROOVE BALL BEARING 30BG05S2G-2DS-NACHI
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    132  G
  • PACKAGING
    1
Description