Deep groove ball bearing 30BWD10CA36-NSK
Part number : 30BWD10CA36-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 30BWD10CA36-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 38 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Deep groove ball bearing - DAC30620038-PFI PFI
DEEP GROOVE BALL BEARING DAC30620038-PFI
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    38  MM
  • WEIGHT
    508  G
  • PACKAGING
    1
Description