Deep groove ball bearing 20TAC47CSUHPN7C-NSK
Part number : 20TAC47CSUHPN7C-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 20TAC47CSUHPN7C-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 15 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - GRAISSE-ROULEMENTS-LGMT2-1KG-SKF SKF
GREASE GRAISSE-ROULEMENTS-LGMT2-1KG-SKF
Deep groove ball bearing - 30TAC62CSUHPN7C-NSK NSK
DEEP GROOVE BALL BEARING 30TAC62CSUHPN7C-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    134  G
  • PACKAGING
    1
Description