Deep groove ball bearing - Double rows PW35720228CS-PFI
Part number : PW35720228CS-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing - Double Rows, known as PW35720228CS-PFI PFI, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 72.02 mm and a thickness of 28 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-54X72X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-54X72X8-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72.02  MM
  • THICKNESS
    28  MM
  • WEIGHT
    508  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description