Cam follower CF12-1-BR-IKO
Part number : CF12-1-BR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF12-1-BR-IKO IKO, has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 14 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-20X3-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-20X3-NBR70
Oil filled plain bronze bush - AM141820 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM141820
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    118  G
  • PACKAGING
    1
Description