Oil filled flanged bronze bush BNZF10-14-18-2-20
Part number : BNZF10-14-18-2-20
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF10-14-18-2-20 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  29 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-14X28X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X28X7-NBR
Oil filled flanged bronze bush - BNZF10-14-18-2-10 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF10-14-18-2-10
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    13  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    18  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
Description