Oil filled flanged bronze bush AG08-12-16
Part number : AG08-12-16
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AG08-12-16 Generic has an inside diameter of 8 mm, an outside diameter of 12 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  44 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    12  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    8  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    16  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
  • PACKAGING
    1
Description