Oil filled plain bronze bush BNZ60-70-25
Part number : BNZ60-70-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ60-70-25 Generic has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 70 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6209-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6209-2RS1-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-68 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-68
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    169  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description