Oil filled plain bronze bush BNZ55-65-60
Part number : BNZ55-65-60
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ55-65-60 Generic has an inside diameter of 55 mm, an outside diameter of 65 mm and a length of 60 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-50ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-50ML-LOCTITE
Oil filled plain bronze bush - BMG25-30-25 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BMG25-30-25
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    60  MM
  • WEIGHT
    377  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description