Oil filled plain bronze bush BNZ12-16-18
Part number : BNZ12-16-18
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ12-16-18 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 18 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6203-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6203-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-16-15 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-16-15
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
Description