Oil filled plain bronze bush BMG60-70-50
Part number : BMG60-70-50
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG60-70-50 Generic has an inside diameter of 60 mm, an outside diameter of 70 mm and a length of 50 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-ZZ
Oil filled plain bronze bush - BNZ60-70-50 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ60-70-50
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    50  MM
  • WEIGHT
    345  G
Description