Oil filled plain bronze bush BMG38-44-25
Part number : BMG38-44-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG38-44-25 Generic has an inside diameter of 38 mm, an outside diameter of 44 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  36 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-25 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-25
Rotary shaft seal - OA-25X55X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-25X55X10-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    64  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description