Oil filled plain bronze bush BMF30-38-24
Part number : BMF30-38-24
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMF30-38-24 Generic has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 38 mm and a length of 24 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RS
External circlip - CIRCLIP-EXT-34 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-34
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    69  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description