Oil filled plain bronze bush BMF10-14-20
Part number : BMF10-14-20
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMF10-14-20 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-27X47X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-27X47X8-NBR
Oil filled plain bronze bush - AM101420 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM101420
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    BMF
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description