Rotary shaft seal OAS-24X45X10-NBR
Part number : OAS-24X45X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-24X45X10-NBR  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  24 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6006-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6006-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ14-20-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ14-20-30
Rotary shaft seal - OAS-52X73X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-52X73X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    19  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description