Rotary shaft seal OA-20.62X31.75X4.76-NBR
Part number : OA-20.62X31.75X4.76-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-20.62X31.75X4.76-NBR  has an inner diameter of 20.62 mm, an outer diameter of 31.75 mm and a thickness of 4.76 mm. It is made of NBR.
logo_delivery Shipped today. order within
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-13-ACIER GEN
BALL BA-13-ACIER
13 13
Tapered roller bearing - 09081-09196-ASFERSA ASFERSA
TAPERED ROLLER BEARING 09081-09196-ASFERSA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20.62  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    31.75  MM
  • THICKNESS
    4.76  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description