Hydraulic seal UTSL-50X70X13.50-PU94
Part number : UTSL-50X70X13.50-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UTSL-50X70X13.50-PU94  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 13.5 mm. It is made of PU.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6209-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6209-2RS
Internal circlip - CIRCLIP-INT-70 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-70
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    13.5  MM
  • TYPE
    UTSL
  • WEIGHT
    27  G
  • PACKAGING
    1
Description