Hydraulic seal UP-58X80X9.50-PU93
Part number : UP-58X80X9.500-PU93
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-58X80X9.50-PU93  has an inner diameter of 58 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 9.5 mm. It is made of PU.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    58  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    9.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    93  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description