Hydraulic seal UP-25.40X34X5-NBR90
Part number : UP-25.40X34X5-NBR90
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-25.40X34X5-NBR90  has an inner diameter of 25.4 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6006-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6006-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25.4  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description