Needle roller bearing NK80-25-XL-INA
Part number : NK80-25-INA
INA
Description
The Needle Roller Bearing, known as NK80-25-XL-INA INA, has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 25 mm.
  20 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-70X95X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-70X95X8-NBR
Needle roller bearing - NA4916-IKO IKO
NEEDLE ROLLER BEARING NA4916-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    280  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description